• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Najnovije

OPĆINU FOČA FBiH POSJETILA MINISTRICA AMELA DAUTBEGOVIĆ

Danas je u našoj Općini boravila Ministrica za  rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice Kantona Sarajevo, Amela Dautbegović sa svojim saradnicima. Razlog posjete je potpisivanje Ugovora o dodjeli novčanih sredstava u iznosu od 15.000,00 KM od strane  Ministarstva  za  rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS, Općini Foča FBiH

Ministrica Dautbegović je kazala da su ova sredstva izdvojena po osnovu Uredbe o načinu ostvarivanja pomoći za održivi povratak s ciljem stvaranja što boljih uslova za održiv povratak  na području Općine Foča FBiH a sredstva će biti utrošena za sanaciju putne infrastrukture kako bi se olakšala komunikacija iz ruralnih naselja do Ustikoline.

IMG 0998

S obzirom da ministarstvo na čijem je čelu minisitrica Dautbegović kontinuirano pruža pomoć i povratnicima  i općini, po rijećima ministrice u 2017. godini očekuje se značajnija podrška projektima održivog povratka na području naše  lokalne zajednice.

Načelnik Zijad Kunovac zahvalio se  ministrici Dautbegović na  finasijskoj pomoći a isto tako izrazio veliku zahvalnost na  izdvojenom vremenu i dolasku u posjetu našoj općini, kako bi  ministrica imala priliku, na licu mjesta, upoznati se sa problemima koje ima naša lokalna zajednica u realizaciji projekata, naročito projekata vezanih za održivi povratak.

IMG 1003

Zdrava Hrana  

Razgovor  

Pred Slijedeći
"Posao je težak, ali dobar,..."

"Posao je težak, ali dobar,...…

Članice Udruženja poljoprivrednih proizvođača Općine Foča u FBiH bile su učesnice desete, jubilarne manifestacije "Zdrava...

Opširnije