• VTEM Image Show

Najnovije

Načelnik Općine Foča/FBiH upriličio prijem istaknutog spotriste Sanina Kanlića

Povodom uspjeha koji je ostvario na  43. europskom prvenstvu  za kadete, juniore i mlađe seniore (U21) održanom  u kiparskom Limassolu, načelnik Općine Foča/FBiH Zijad Kunovac i  pomoćnik načelika za privredu Nihad Hadžiahmetović,,  danas su u kabinetu načelnika  Općine organizovali  prijem za sportistu Sanina Kanlića i trenere u Klubu Holidy, Hodovića  i  Mandža i direktora Mensura Ćurovića.

IMG 0445

Na Prvenstvu gdje su učestvovala 973 mlada karataša i karatašice iz 48 zemalja, među osvajačima medalja, bio je i goraždanski karatista i bh reprezentativac Sanin Kanlić, član KK Holiday,  osvojivši bronzanu medalju u kategoriji mlađih seniora (U-21, +84kg).

Ovo je najveći uspjeh u historiji Bosansko-podrinjskog kanotna  u pojedinačnim takmičenjima.  Osvojiti  treće mjesto  u Europi je za svaku pohvalu. Ta zasluga pripada prvo Sanjinu, njegovoj porodici i trenerima, istakao je načelnik.

IMG 0447

Uz čestitke na ostvarenom rezultatu načelnik općine Zijad Kunovac sportisti Saninu  uručio je skroman poklon. Naglasio je da će općina Foča/FBiH u skladu sa mogućnostima i u budućnosti podržavati mlade sportiste.